Programa

Teisė. Technologijos. Tvari tarptautinė prekyba. ES ir JK prekybos susitarimas. Nuo bendrųjų aktualijų iki kasdienio darbo praktikoje - Europos importuotojams, eksportuotojams ir visiems, esantiems tarptautinės tiekimo grandinės dalimi. Parsisiųskite programą pdf formatu: lietuvių k., anglų k.rusų k.

Konferencija, įskaitant skaidres ir kitą medžiagą, anglų kalba ir sinchroninis vertimas į lietuvių ir rusų kalbas (tai darbo kalba Vidurinės Azijos šalyse).

EEST (Vilnius)

PROGRAMA 2023.05.25 (anglų k., vertimas į LT, RU)

8.00 - 9.00

Registracija

9.00 - 9.10

Konferencijos atidarymas, Enrika Naujokė, Muitinės praktikų asociacijos direktorė

9.10 - 11.00

TEISĖ - KOKIOS YRA NAUJAUSIOS TENDENCIJOS IR IŠŠŪKIAI VERSLUI?

Didieji lengvatinės prekybos susitarimai Prof. dr. Hans-Michael Wolffgang, Miunsterio universiteto Muitinės ir tarptautinės prekybos teisės instituto vadovas, Vokietija

ES "minkštosios" teisės tapimas privaloma Prof. dr. Krzysztof Lasinski-Sulecki, Mikalojaus Koperniko universiteto Fiskalinių studijų centro direktorius ir IFA Lenkija vykdomosios valdybos narys, Lenkija

Kaip rasti kelią teisinėse vingrybėse ir užtikrinti atitiktį? Michael Lux, advokatas, Michael Lux BVBA, Belgija

Moderatorius: dr. Gediminas Valantiejus, vyr. mokslo darbuotojas, Mykolo Romerio Universitetas; advokatas, advokato kontora GVLEX, Lietuva

11.00 - 11.30

Pertrauka

11.30 - 13.00

TECHNOLOGIJŲ "ĮDARBINIMAS" MUITINĖJE IR VERSLE - KĄ IR KAIP?

Muitinė priežiūra - visur ir visada Frank Heijmann, Nyderlandų nacionalinio prekybos palengvinimo komiteto direktorius ir Nyderlandų muitinės prekybos ryšių skyriaus vadovas
Šiame pranešime bus kalbama apie pokyčius muitinės kontrolės srityje, kuriuos lėmė technologijų naudojimas ir ypač apie naujoves šioje srityje. Jei iki šiol technologijos vis dar naudojamos kaip pagalbinė priemonė muitinei tikrinant prekes ir nustatant jų autentiškumą pagal muitinės deklaracijos duomenis, tai netolimoje ateityje matysime vadinamąjį automatinį duomenų ir vaizdų nustatymą.

Su muitine susijusių IT projektų įmonėje valdymas Michael Tomuscheit, direktorius, AWB Consulting GmbH, Vokietija

Prekių klasifikavimas: automatizavimo spąstai Christopher Matt, direktorius, MA-TAX Consulting GmbH, Vokietija

Moderatorė: Milda Stravinskė, Muitinės praktikų asociacijos valdybos patarėja

13.00 - 14.30

Pietūs

14.30 - 16.00

ES IR JK PREKYBOS IR BENDRADARBIAVIMO SUSITARIMAS - KAS VEIKIA, KAS NEVEIKIA IR KAS DAR TIK RENGIAMA?

Dvigubo muito spąstai: prekių kilmės ir statuso klausimai Zandra Horgan, savininkė, HFS Accountants, Airija
Kai prekė įsigyjame ne tiesiogiai iš gamintojo, gali būti sudėtinga gauti visus reikiamus kilmės bei kitus įrodymus. Išgabentos iš ES prekės praranda Sąjungos statusą ir dažnai nėra galimybės pateikti įrodymų, reikalingų grąžinamų prekių mokesčių lengvatai gauti. Ar reikia iš dalies keisti ES-JK prekybos susitarimą?

"Nematoma" siena - ar realu 24/7 tiekimo grandinėje? Kevin Shakespeare, Institute of Export & International Trade (IOE&IT) strateginių projektų ir tarptautinės plėtros direktorius, Jungtinė Karalystė
"Brexit" atnešė idėją vykdyti muitinį įforminimą nestabdant kelių transporto priemonių ar keltų. Ateityje iš ties gali būti, kad nereikės pasienyje laukti kol bus atliktas muitinis įforminimas. Kaip tai įmanoma?

Muitinė atitiktis - pasirengimas muitinės auditui (dėmesys tiekėjų deklaracijoms) Richard Bartlett, direktorius, Export Unlocked, Jungtinė Karalystė

Moderatorius: Anthony Buckley, Customs Knowledge Institute (CKI) valdybos pirmininkas, Airija

16.00 - 16.30

Pertrauka

16.30 - 17.30

"ŽALIOJI" TARPTAUTINĖ PREKYBA - APIE KĄ IMPORTUOTOJAI IR EKSPORTUOTOJAI TURĖTŲ PAGALVOTI IR KAM RUOŠTIS?

Quo vadis: "žalioji muitine"? Arne Mielken, direktorius, Customs Manager Ltd.
Arne Mielken apžvelgs dabartinį požiūrį ir planus "žaliosios muitinės" srityje. Remdamasis SS klasifikavimo pavyzdžiu paaiškins, kaip įmonės turi įgyvendinti žiedinės ekonomikos modelius ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias operacijas, kad ateityje būtų palengvinta prekyba, sumažintos su muitine susijusios sąnaudos, pagreitintas sienos kirtimas ir tiekimo grandinė taptų efektyvesne.

Praktiniai veiksmai muitinės skyriuje Anna Gayk, vadovaujančioji partnerė, Mendel Verlag ir dr. Christian Struck, pasaulinės prekybos atitikties vadovas, Wacker Chemie AG, Vokietija
Pastaraisiais metais tarptautinė prekyba vis dažniau atrandama kaip įgyvendinimo priemonė pasauliniu mastu siekiant didesnio tvarumo, išteklius taupančių gamybos procesų ir perėjimo prie žiedinės ekonomikos. Priemonių ir idėjų, kurias apima raktinis žodis "žalioji", yra daug, o jų naudotojai ne visada vienodai jas vertina. Pateikiame svarbiausius metodus ir pabrėžiame jų svarbą praktiniam darbui įmonėje ir ypač už muitinę atsakingame skyriuje.

Moderatorės: dr. Erika Besusparienė, docentė, Vytauto Didžiojo Universitetas ir Monika Bielskienė, Netiesioginių mokesčių grupės vadovė, PwC Lietuva

19.00

BENDRAVIMO VAKARAS

19.00

Tik Vilniuje dalyvaujantiems dalyviams. Vakaro pradžiai pasirinkome klausimą "O kaip tai daroma jūsų šalyje?". Michaël Van Giel, ADON bv, Belgija, pasidalins įžvalgomis iš tyrimo, atlikto rengiant lyginamąją valstybių narių muitinės leidimų išdavimo procedūrų, taikomų įvežant prekes į ES, analizę, o Boryana Peycheva, doktorantė, Bulgarija, pasidalins įžvalgomis kilusiomis rengiant straipsnį "Muitinės formalumai ES: Kaip tai daroma jūsų šalyje?", publikuotą leidinyje "Muitų teisė praktikams".

EEST (Vilnius)

PROGRAMA 2023.05.26 (anglų k., vertimas į LT, RU)

8.30-9.00

Ryto kava

9.00-10.00

"YARA" VIDINIS MUITINĖS FORMALUMŲ AUDITAS: REZULTATAI IR PLANUOJAMI POKYČIAI

"Yara" yra pasaulinė trąšų, pramoninių cheminių medžiagų ir aplinkosaugos produktų tiekėja (apie 16 000 darbuotojų, veikia 60 šalių). Ivo Tärno, "Yara Suomi OY" grupės vadovas / muitinės operacijų koordinatorius (Muitinės praktikų asociacijos ir CKC narys), pristatys rezultatus vidinio muitinės operacijų audito Europoje, kurio metu daugiausia dėmesio buvo skiriama trims pagrindinėms sritims: atitikčiai, procesų ir sistemų tobulinimui, kompetencijai ir gebėjimams, taip pat pasidalins įžvalgomis.

10.00 - 11.30

BENDRADARBIAVIMO SESIJA "KOMPETENCIJŲ MUITINĖS SRITYJE AUGINIMAS"

Sesiją "Kompetencijų muitinės srityje auginimas" organizuoja Muitinės praktikų asociacijos partnerė tarptautinė Muitinės žinių bendruomenė (angl. Customs Knowledge Community, CKC), įsteigta Airijoje įsikūrusios ne pelno siekiančios organizacijos Customs Knowledge Institute (CKI). CKC kviečia prisijungti verslo ir muitinės specialistus praktikus ir kartu kurti aktyvią tarptautinę bendruomenę, skirtą keistis žiniomis, informacija ir gerąja patirtimi.


Įžanginį žodį tars Kevin Shakespeare, CKC valdybos pirmininkas.
Darbo grupėse diskutuosime šiomis temomis:
- "Muitinės tarpininko kompetencijos" fasilitatorius Dr. Momchil Antov, Bulgarija, CKC narys
- "Muitinės žinių valdymas įmonėse" fasilitatorius Anthony Buckley, Airija, CKC narys
- "Ateityje reikalingos kompetencijos" fasilitatorė dr. Erika Besusparienė, Lietuva, Muitinės praktikų asociacijos narė ir CKC narė
- "Eksporto kontrolė ir sankcijos - atitikties užtikrinimas" fasilitatorė Christelle Dubouchet, Prancūzija, CKC narė 

Rezultatus po konferencijos apibendrinsime ir pasidalinsime su visais konferencijos dalyviais. Taip pat parengsime straipsnius ir mokslinius straipsnius. 

11.30 - 12.00

Pertrauka

12.00 - 13.30

UŽMEGZKIME RYŠIUS!

"Užmegzkime ryšius!" tai renginys, skirtas visiems, ieškantiems bendradarbiavimo galimybių Europos šalyse ir Vidurinėje Azijoje. Pasinaudokite šia puikia galimybe prisistatyti (gyvai Vilniuje arba internetu) pasidalindami:
- Kas esate?
- Ką darote?
- Kokių kontaktų ieškote? ir 
- Savo kontaktais.

Susipažinkite su kitais praktikais, sužinokite, kokių kontaktų jie ieško - galbūt tai Jūs/ Jūsų įmonė ir tai gali būti naujo bendradarbiavimo pradžia!

Kviečiame paruošti vieną informacinę skaidrę (pavyzdžius galite rasti čia; atsiųsti prašome iki š. m. gegužės 10 d.) ir pasirengti 1 minutės prisistatymui. Skaidrėmis bus pasidalinta su visais šios konferencijos dalies dalyviais - susisiekite su Jus sudominusiais asmenimis ir aptarkite bendradarbiavimo galimybes!

13.30-14.15

SESIJA SU MICHAEL LUX: ATITIKTIS MUITINĖS IR UŽSIENIO PREKYBOS REIKALAVIMAMS

Kas yra strateginis atitikties valdymas pagal "INCASE" modelį? Į šį klausimą atsakys dr. Michael Jung, knygos “Atitiktis muitinės ir tarptautinės prekybos reikalavimams" (vokiečių kalba) autorius. Po pristatymo vyks sesija su žinomu muitinės ekspertu, buvusiu Europos Komisijos DG TAXUD Muitinės teisės skyriaus vadovu Michael Lux. M. Lux rengia naują knygą, kuri remiasi dr. Jung knyga. Įvairių šalių autoriai ir praktikai kviečiami bendradarbiauti šiame projekte!

14.15-14.25

Konferencijos uždarymas, Enrika Naujokė, Muitinės praktikų asociacijos direktorė

15.00-18.00

EKSKURSIJA PĖSČIOMIS "SENASIS VILNIUS"

15.00 - 18.00

Ekskursijos pėsčiomis metu aplankysime viduramžių Vilniaus politinį centrą - Katedros aikštę, pasigrožėsime unikaliomis Lietuvos mūrinėmis gotikinėmis bažnyčiomis, prabangiais Prezidentūros rūmais ir Vilniaus universitetu - seniausiu universitetu Rytų Europoje, kurio nuostabiame Alumnato kieme pasinersime į Renesanso kultūrą. Taip pat aplankysime seniausio "prekybos centro" vietą Rotušės aikštėje, pasigrožėsime Aušros vartais su stebuklingu Marijos Gailestingumo Motinos paveikslu ir kitomis įdomiomis Vilniaus senamiesčio vietomis.


Dėl papildomos informacijos kreipkitės: lcpa@lcpa.lt , +370 664 26393