3-iasis leidinio "Muitinė atitiktis ir rizikos valdymas" numeris

3-iasis leidinio "Muitinė atitiktis ir rizikos valdymas" numeris
rgp
3
2020

Redakcijos žodis

Sveiki atsivertę trečiąjį „Muitinės atitikties ir rizikos valdymo“ žurnalo numerį (leidžiamas anglų kalba, kai kurie straipsniai yra pateikti ir lietuvių kalba).

Turbūt ne bus per paprastai išsireikšta, jei sakysime, kad 2020-ieji yra keisti metai. Begales žmonių visame pasaulyje palietė COVID-19 pandemija. Tačiau, nepaisant pasaulinio sukrėtimo, prekyba tęsiasi, nors ir mažesne apimtimi.

Mes, muitinės specialistai, ir toliau veikiame kaip tepalas, padedantis suktis tarptautinės prekybos ratams. Be to, artėjant 2021 m., gyvenančių ES laukia dar vienas svarbus įvykis - galutinis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš muitų sąjungos. Senas posakis sako: „Tai prastas vėjas, nieko gero neatpučiantis“. Brexit turi trūkumų, antra vertus, suteikia mūsų profesijai daugybę galimybių. Ataskaitos rodo, kad JK ir Airijoje trūksta muitinės tarpininkų. Manau, kad taip pat yra ir kitose ES šalyse, kurios plačiai prekiauja su JK. O kaip kažkada sakė Aristotelis: „gamta nemėgsta vakuumo“! Taigi metuose, kuriuos daugelis norėtų pamiršti, galbūt yra vietos optimizmui.

Šis „Muitinės atitikties ir rizikos valdymo“ numeris apima daugybę aktualių temų iš sparčiai besikeičiančio muitų ir prekybos pasaulio. Apie tai, kokie bus kilmės įrodymai taikant ES ir Vietnamo laisvosios prekybos sutartį, sužinome iš Editos Trukšinienės parašyto straipsnio, o Paresh Solanki rašo apie importuotojo ir eksporto kodą Indijoje. Dr. Kormych ir dr. Valantiejus savo straipsnyje apžvelgia, kokią įtaką Ukrainos muitų teisės aktams turi ES ir Ukrainos asociacijos susitarimas. Dr. Gerd Schwendinger ir dr. Katja Göcke paaiškina pasekmes tiems, kurie nesilaiko Vokietijos muitų teisės aktų. Panašiai Evguenia Dereviankine ir Bertrand Rager rašo kaip Prancūzijoje sprendžiami muitinės pažeidimai. Tuo tarpu Dinesh Unadkat atskleidžia pragmatišką požiūrį į muitinės taisyklių nesilaikymą, kurį rodo HMRC Jungtinėje Karalystėje. Leidinyje taip pat pateikiama svarbi informacija apie PTI, Brexit, specialiąsias ES muitinės procedūras, patvirtintus eksportuotojus ir šio mėnesio teisinių pokyčių apžvalga.

Atkreipkite dėmesį, kad jau galima rašyti komentarus prie straipsnių. Tai suteikia mums visiems galimybę išplėsti bendraminčių tinklą, bendradarbiauti ir gilinti savo supratimą apie muitinės ir prekybos pasaulį.

Tikiuosi, kad jums patiks šis leidimas.

Dr. David Savage