Vebinaras: “Administracinė atsakomybė už muitų (muitinės) teisės aktų pažeidimus: teismų praktikos aktualijos 2022 m.”

Vebinaras: “Administracinė atsakomybė už muitų (muitinės) teisės aktų pažeidimus: teismų praktikos aktualijos 2022 m.”
rgs
13
2022

2022.11.10 11.00 - 12.00 val. vyks "Muitinės praktikų asociacijos" organizuojamas nemokamas vebinaras "Administracinė atsakomybė už muitų (muitinės) teisės aktų pažeidimus: teismų praktikos aktualijos 2022 m."


Temos:

1. Įžanginį žodį tars Enrika Naujokė, "Muitinės praktikų asociacijos" direktorė.

2. Pranešimą skaitys dr. Gediminas Valantiejus, advokatas, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos vyr. darbuotojas, ir jo metu dalyvius supažindins su teismų praktikos aktualijomis, naujovėmis bei tendencijomis 2022 m. bėgyje nagrinėtose administracinių nusižengimų bylose, susijusiose su administracinės atsakomybės už muitų (muitinės) teisės aktų pažeidimus taikymu. Pranešimo metu, nagrinėdami konkrečius bylų pavyzdžius, aptarsime situacijas, susijusias su administracinių nuobaudų subendrinimo galimybėmis, apskundimo terminų skaičiavimu, nuobaudų švelninimo sąlygomis, deklarantų kaltės vertinimo ypatumais, taip pat praktiką formuojamą dėl konkrečių, dažniausiai pasitaikančių nusižengimų, susijusių su muitinės sandėlių ir laikinojo saugojimo vietų veikla bei ypatumais, kontroliuojamų prekių (karinės įrangos, dvigubos paskirties prekių) importo/eksporto pažeidžiant nustatytą tvarką, netarifinių prekybos reikalavimų, įskaitant prekybos sankcijas, pažeidimais. Griežtėjant muitinės kontrolei ir daugėjant nustatomų nusižengimų bei taikomų sankcijų šiose srityse, visos šios temos išlieka aktualiomis iš esmės visiems tarptautinėje prekyboje bei muitinės formalumuose dalyvaujantiems asmenims. Atskiras dėmesys, remiantis pranešėjo praktika, bus skiriamas pristatyti toms 2022 m. išnagrinėtoms byloms, kuriose buvo priimti atsakomybėn traukiamiems asmenims palankūs sprendimai, taip pat atsakyti į kylančius dalyvių klausimus, susijusius su atsakomybės praktiniu taikymu.

3. Asociacijos narys pristato asociaciją (5 min.).

4. Vidinis asociacijos narių susitikimas (tik asociacijos nariams).

Registracija:

Kviečiame užsiregistruoti čia, nurodant savo elektroninį paštą, kuriuo dieną prieš šį nemokamą vebinarą atsiųsime nuorodą (vebinaras vyks Zoom platformoje):

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeruQ4xhUa1VzVtgserBe5LC8zRgsyo3fWV6dSaV77_3pxKFQ/viewform

Kontaktai:

Kilus klausimams prašome susisiekti lcpa@lcpa.lt , tel. 8 664 26393