Vebinaro įrašas: Dvejopo naudojimo prekių kontrolė - kas keičiasi įsigaliojus naujam reglamentui?

Vebinaro įrašas: Dvejopo naudojimo prekių kontrolė - kas keičiasi įsigaliojus naujam reglamentui?
spa
15
2021

2021 m. rugsėjį pradėtas taikyti Reglamentas Nr. 2021/82. Tai svarbus teisinis pasikeitimas visiems, susiduriantiems su dvejopo naudojimo prekėmis (civilinėmis prekėmis, kurios galėtų būti panaudotos ir kariniais tikslais) bei įrodymais, kad prekės nėra dvejopo naudojimo.

Lietuvoje ši tema ypač aktuali terminalams, muitinės sandėliams, kurie gali būti pripažinti eksportuotojais, bet taip pat ir daugeliui kitų įmonių, nes eksporto licencijos gali prireikti ir tokioms prekėms, apie kurių dvejopą panaudojimą ir nepagalvotumėte. Be to, kontrolė neapsiriboja vien tik prekėmis - taikoma ir paslaugoms, techninei pagalbai.

Peržiūrėdami Muitinės praktikų asociacijos organizuoto vebinaro, kurio metu žiniomis dalinosi Rolandas Jurgaitis, Muitinės departamento Muitinės procedūrų skyriaus vyresnysis patarėjas ir Aušra Šablinskienė, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Ekonomikos plėtros departamento Strateginių prekių politikos skyriaus vedėja, įrašą sužinosite apie tai:

  • kokiose srityse griežtinama kontrolė;
  • kaip išplėstas prekių, kurioms reikia eksporto licencijos, spektras;
  • kokie klausimai kyla muitinės tarpininkams;
  • kokia forma turi būti surašytas eksportuotojo patvirtinimas, kad prekės nėra dvejopo naudojimo;
  • ir daugiau!

Įrašą rasite customsclearance.net platformoje, spauskite čia. Prieiga nemokama (norint peržiūrėti, registruotus vartotojus prašome prisijungti, naujus vartotojus - užsiregistruoti platformoje).