Pranešėjai

 Kintanti ES teisinė aplinka: kaip specialistai ribojimus paverčia galimybėmis?

 Christophe Pereira, muitų ir tiekimo grandinės vadovas, La Poste Groupe, Prancūzija

„Daugiau nei 14 metų dirbu muitinės ir tarptautinių procesų srityje. Pastaruosius 5 metus dalyvauju tarptautiniuose projektuose, susijusiuose su nauju ES muitinės reglamentavimu (ICS2 sistema, PVM paketas, mažos vertės siuntos) su Europos Komisija ir PostEurop. Taip pat dirbu daugelyje UPU tiekimo grandinės darbo grupių (muitinės, transporto ir saugumo). Visos šios skirtingos pareigos leidžia man susidaryti pilną tarptautinio verslo modelio viziją.“


2022-iais rasta nauja muitinės tarpininko rūšis?

Tadas Ronkaitis, muitinės tarpininkų skyriaus vadovas, UAB „Laika Logistics“

„20+ metų esu aktyvus logistikos, pašto ir transporto rinkų dalyvis. Didžiąją profesinės kelionės laiko dalį prisidėjau prie Lietuvos pašto fizinių ir muitinės operacijų transformacijų bei daugumos pašto projektų plėtros ir vystymo. Paskutinius 5 metus padedu logistikos kompanijoms su procesų ir IT transformacijomis.“


Tarptautinės sankcijos ir muitinės veikla: praktiniai iššūkiai

Rolandas Jurgaitis, eksporto kontrolės ir sankcijų ekspertas, dirbantis Lietuvos muitinėje

Rolandas Jurgaitis, dirbdamas Lietuvos muitinėje, kasdieną sprendžia dvejopo naudojimo prekių, eksporto kontrolės ir sankcijų klausimus, yra įvairių komisijų narys. Publikuoja straipsnius apie muitinės veiklą įvairiuose laikraščiuose ir žurnaluose.


Sankcijos už ES ribų ir poveikis bei iššūkiai ES įmonėms kasdieniame versle

Dr. Ulrich M. Möllenhoff, advokatas, muitų ir užsienio prekybos teisė, Vokietija

Dr. Ulrich M. Möllenhof yra advokatas, advokatų kontora „Möllenhoff Rechtsanwälte“. Jis yra įvairių knygų ir straipsnių muitinės ir užsienio prekybos teisės klausimais autorius. 2021 m. aštuntą kartą iš eilės jis buvo įtrauktas į kasmetinį reitingą „Geriausi Vokietijos teisininkai“ kaip vienas geriausių verslo teisininkų Vokietijoje mokesčių teisės srityje.


Tarptautinės sankcijos: teisinis reguliavimas ir rizikos valdymas. Svarbiausios pamokos verslui

Inga Karulaitytė-Kvainauskienė, partnerė, advokatė ir Rūta Sakalauskaitė, sertifikuota sankcijų ekspertė, advokatų kontora ECOVIS ProventusLaw

Inga yra ECOVIS ProventusLaw FinTech grupės vadovė, turinti gilių žinių bei didelę patirtį elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų, specializuotų bankų ir kitų FinTech įstaigų licencijavime. Rūta yra sertifikuota sankcijų specialistė, dirbusi su dviem pasaulio mastu sistemiškai svarbiomis finansų įstaigomis (G-SIFIs) – HSBC ir MUFG Bank Singapūre, Jungtinėje Karalystėje, Europoje ir Kinijoje, ir turinti Financial Integrity Network ir MUFG Bank išduotą International Sanctions Compliance Officer (ISCO) sertifikatą.


 Atsakomybė muitinės teisėje – kas nustatyta Sąjungos muitinės kodekse?

Dr. Talke Ovie, advokatė, HARNISCHMACHER LÖER WENSING Rechtsanwälte PartG mbB, Vokietija

Dr. Talke Ovie dirba advokate nuo 2008 m. Jos specialiosios kompetencijos sritys yra muitų teisė, eksporto kontrolės teisė, transporto ir krovinių gabenimo teisė bei akcizo mokesčio teisė. Ji taip pat dėsto universitete, veda seminarus. Be to, reguliariai publikuoja straipsnius leidiniuose apie muitų, užsienio prekybos ir transporto teisę.


Darbo ir sutarčių teisė taikant atsakomybę už muitų teisės pažeidimus Lietuvoje

Dr. Gediminas Valantiejus, advokatas, Dr. Gedimino Valantiejaus advokato kontora GVLEX

Sukaupta 20-ies metų advokato dr. Gedimino Valantiejaus teisinio darbo patirtis specializuojantis mokestinių bei muitinės ginčų nagrinėjimo bei konsultavimo dėl jų klausimais srityse bei akademinėje veikloje leidžia pasiūlyti kompleksinius sprendimus aktualiais tarptautinės prekybos, muitų ar mokesčių bei muitinės veiklos teisinio reguliavimo ar su jais susijusiais klausimais taikant tiek Europos Sąjungos, tiek ir Lietuvos Respublikos teisę.


Prekybos koridorių ir Vieno langelio sistemų sąsaja

Kevin Shakespeare, Strateginių projektų ir tarptautinio vystymo direktorius, Institute of Export & International Trade, Jungtinė Karalystė

Institute of Export & International Trade (IOE&IT) akademijos direktorius ir patvirtintas JT tarptautinės prekybos treneris Kevinas parengė keletą IOE&IT švietimo ir mokymo programų, įskaitant Pasaulio muitinės atitikties ir reguliavimo programą. Jis dirbo su prekybos iniciatyvomis su „Invest NI“, „Scottish Enterprise“, „UK Export Finance“, „Saudo Arab Export Development Authority“ ir kitomis, taip pat yra Jungtinės Karalystės muitinės akademijos ir Šiaurės Airijos muitinės ir prekybos akademijos dekanas.


Darbas su dideliais duomenimis („big data“): analitiniai įrankiai

Marcin Majewski, netiesioginių mokesčių komandos vadovas, PwC Lenkija

Marcin turi daugiau nei 15 metų patirtį muitinės ir logistikos srityse, įskaitant vadovavimą muitinės tarpininkų įmonei. Jis yra licencijuotas muitinės tarpininkas nuo 2010 m. PwC dirba nuo 2016 m. Marcin specializuojasi muitinės procedūrų procedūrų ir leidimų, mokesčių srityse. 


Muitinės paslaugų skaitmenizavimas: galimybės ir iššūkiai

Arūnas Sabaliauskas, muitinės paslaugų plėtros vadovas, Trevio UAB

Arūno darbo patirtis muitinės paslaugų sferoje yra daugiau kaip 10 m. Pastaraisiais metais jis intensyviai dirba su skirtingų ES šalių muitinių informacinėmis (tranzito, eksporto, importo) sistemomis (kompetencijų sritys – susijusių duomenų analizė).