Pranešėjai

9:10-11:00 TEISĖ - KOKIOS YRA NAUJAUSIOS TENDENCIJOS IR IŠŠŪKIAI VERSLUI?

Didžiausiųjų lengvatinės prekybos susitarimų rengimas

Prof. dr. Hans-Michael Wolffgang, Miunsterio universiteto Muitinės ir tarptautinės prekybos teisės instituto vadovas, Vokietija. Prof. Wolffgang skatina akademinius tyrimus muitų srityje ir konsultuoja muitų klausimais. Be akademinės veiklos, jis taip pat yra vienas iš AWB Tax Consultancy ir AWB Legal Services Partnership, kurios specializuojasi muitų, eksporto kontrolės, PVM ir akcizų teisės srityse, įkūrėjų. Jis yra Europos Komisijos ir Pasaulio muitinių organizacijos darbo grupių bei įvairių kitų patariamųjų organų narys. Prof. Wolffgang yra daugelio leidinių apie muitų ir užsienio prekybos teisę autorius ir redaktorius.

ES "minkštosios" teisės tapimas privaloma

Prof. dr. Krzysztof Lasinski-Sulecki, Mikalojaus Koperniko universiteto Fiskalinių studijų centro direktorius ir IFA Lenkija vykdomosios valdybos narys. Jis yra to paties universiteto mokesčių ir muitų teisės profesorius, taip pat mokesčių konsultantas ir teisininkas.

Kaip rasti kelią teisinėse vingrybėse ir užtikrinti atitiktį?

Michael Lux, advokatas, Michael Lux BVBA, Belgija. Gerb. Lux konsultuoja ir moko tarptautinėje prekyboje dalyvaujančius asmenis kaip užtikrinti, kad būtų laikomasi teisės aktų reikalavimų ir kaip sutaupyti muitus, akcizą ir PVM. Tarp pasiekimų - centralizuoto muitinio įforminimo (vadinamųjų bendrųjų leidimų) įvedimas Sąjungos muitinės kodekse, taip pat sprendimas dėl e. muitinės, Modernizuoto muitinės kodekso rengimas, kiti indėliai į Sąjungos muitinės kodeksą ir sėkmingas atstovavimas klientams nacionalinėse muitinėse.


11:30-13:00 TECHNOLOGIJŲ "ĮDARBINIMAS" MUITINĖJE IR VERSLE - KĄ IR KAIP?

Muitinė priežiūra - visur ir visada

Frank Heijmann yra Nyderlandų nacionalinio prekybos palengvinimo komiteto direktorius ir Nyderlandų muitinės prekybos ryšių skyriaus vadovas. Jis taip pat dėsto apie muitus, prekybos palengvinimą ir muitinę kontrolę keliose akademinėse institucijose ir yra Erasmus universiteto Roterdamo vadybos mokyklos (RSM) magistrantūros studijų programos "Muitinės ir tiekimo grandinės reikalavimų laikymasis" dėstytojų tarpe. Frank Heijmann turi daugiau kaip 36 metų su muitine susijusią darbo patirtį, išsamiai išmano muitų teisės aktų, tarptautinio verslo ir logistikos, e. prekybos ir muitinės kontrolės sritis ir yra knygos "Customs, Inside Anywhere, Insights Everywhere" autorius. 

Su muitine susijusių IT projektų įmonėje valdymas

Michael Tomuscheit yra AWB Consulting GmbH (Vokietija), įmonės vadovas. Įmonė specializuojasi verslo konsultacijų muitinės, eksporto kontrolės ir PVM klausimais, priklauso AWB grupei, kuriai taip pat priklauso mokesčių konsultacijų bendrovė ir advokatų kontora. Michael Tomuscheit yra baigęs studijas Miunsterio federaliniame taikomųjų administracinių mokslų universitete Vestfalijoje, savo karjerą pradėjo Vokietijos muitinės administracijoje. Tuo pat metu jis toliau studijavo verslo teisę Saro krašto universitete. Dirbdamas vyresniuoju muitinės konsultacijų vadovu bendrovėse "Deloitte" ir "Ernst & Young", Michaelis konsultavo nacionalines ir tarptautines bendroves visais teisiniais muitų, akcizų ir užsienio prekybos aspektais, taip pat muitinės ir muitinės IT projektų įgyvendinimo klausimais. Dirbdamas "Intel" prekybos atitikties vadovu ir "BMW Group" pasauliniu muitinės strategijos ir valdymo vadovu, Michael specializavosi tarptautinių projektų valdyme visose muitų ir užsienio prekybos teisės srityse. Jis rengė ir diegė procesų ir organizacines struktūras, rizikos valdymo sistemas ir muitinės IT sistemas.

Prekių klasifikavimas: automatizavimo spąstai

Christopher Matt, MA-TAX Consulting GmbH direktorius, klasifikavimo ir eksporto kontrolės skyriaus vadovas, Vokietija. Vadovauja komandai, atsakingai už daugelio klientų Europoje ir JAV prekių klasifikavimą kaip visapusišką paslaugą. "Galima sakyti, kad "gyvenu ir kvėpuoju" nomenklatūra ir tai nutiko atsitiktinai. Turbūt niekas nesvajoja tapti muitų tarifų klasifikavimo specialistu. Tačiau per mūsų konsultacijų skyrių atsirado vidinis klasifikavimo specialistų poreikis - tai buvo daugiau nei prieš 10 metų. Laikui bėgant sukūrėme sistemą, kuri suteikia klientams galimybę lanksčiai rinktis tarp 100 proc. vidaus paslaugų ir visiško klasifikavimo (ir eksporto kontrolės ir (arba) dvejopo naudojimo tikrinimo) užsakomųjų paslaugų - išlaikant maksimalų klasifikavimo sprendimų saugumą ir atsekamumą. Tai, kas prasidėjo kaip nedidelis projektas, dabar yra atskiras padalinys, kuris kasdien klasifikuoja daug prekių. Nuo pat pradžių man teko malonumas būti atsakingam už šios paslaugos valdymą ir kūrimą, ir aš vis dar (kiekvieną dieną) esu atsakingas už teisingo tarifinio kodo priskyrimą daugeliui prekių."


14:30-16:00 ES IR JK PREKYBOS IR BENDRADARBIAVIMO SUSITARIMAS - KAS VEIKIA, KAS NEVEIKIA IR KAS DAR TIK RENGIAMA?

Dvigubo muito spąstai: prekių kilmės ir statuso klausimai

Zandra Horgan yra atestuota buhalterė, atestuota mokesčių konsultantė, muitinės tarpininkė ir konsultantė, dirbanti Airijoje. Ji yra viena iš įmonės HFS, teikiančios muitinės, apskaitos ir mokesčių paslaugas įvairiems klientams - nuo tarptautinių įmonių iki MVĮ sektoriaus, įkūrėjų. Daugeliui įmonių prekyba per muitinės sieną pirmą kartą yra iššūkis, todėl Zandra padėjo daugeliui įmonių kelti kvalifikaciją ir klestėti bei susigrąžinti rinkos dalį. Ji, be kita ko, specializuojasi sanitarinių ir fitosanitarinių reikalavimų atitikties srityje ir šiais klausimais glaudžiai bendradarbiauja su klientais ir atsakingomis valstybės tarnybomis.

"Nematoma" siena - ar realu 24/7 tiekimo grandinėje?

Kevin Shakespeare, Institute of Export & International Trade (IOE&IT) (Jungtinė Karalystė) strateginių projektų ir tarptautinės plėtros direktorius. Kevinas yra IOE&IT akademijos direktorius ir atestuotas JT tarptautinės prekybos instruktorius, jis parengė keletą IOE&IT švietimo ir mokymo programų, įskaitant Pasaulinių muitinės taisyklių laikymosi ir reguliavimo programą. Be kita ko, jis dirbo su prekybos iniciatyvomis su "Invest NI", "Scottish Enterprise", "UK Export Finance", Saudo Arabijos eksporto plėtros tarnyba ir kt., bei yra JK Muitinės akademijos ir NI Muitinės ir prekybos akademijos dekanas.

Muitinė atitiktis - pasirengimas muitinės auditui (dėmesys tiekėjų deklaracijoms)

Richard Bartlett, vykdantysis direktorius, Export Unlocked, Jungtinė Karalystė. Richard daugiau nei 26 metus dirbo logistikos srityje, iki 2016 m. vadovavo savo ekspedijavimo įmonei, kol įkūrė įmonę "Export Unlocked", teikiančią konsultacijas ir patarimus tarptautinės prekybos srityje, padedančią įmonėms eksportuoti. Ričardas yra pasaulinės prekybos entuziastas, todėl supranta daugelį importo ir eksporto aspektų. Naudodamasis savo didžiule patirtimi, jis dabar glaudžiai bendradarbiauja su Greater Manchester Chamber, Halton Chamber, ICC Academy Singapūre ir Institute of Export & International Trade, rengia mokymus apie Brexit, Incoterms, kilmės taisykles ir prekių klasifikavimą, eksporto ir importo formalumus, muitinės reikalavimų laikymąsi. Vien 2020 m. jis skaitė pranešimus Ženevoje Pasaulio prekybos organizacijai (PPO), Dohoje Kataro plėtros bankui ir Šiaurės ir Pietų Airijoje su Trade Ireland, todėl turi vertingų įžvalgų ir gerai supranta, kaip veikia skirtingos rinkos. Pavyzdžiui, neseniai vykdydamas projektą Mančesteryje įsikūrusiai įmonei jis padėjo jai įsteigti biurus JAV su 3 PL sandėliu, nuosavu tarpininkavimu ir tiesioginiu siuntų gabenimu iš Taivano ir Šanchajaus į Nevadą.


16:30-17:30 "ŽALIOJI" TARPTAUTINĖ PREKYBA - APIE KĄ IMPORTUOTOJAI IR EKSPORTUOTOJAI TURĖTŲ PAGALVOTI IR KAM RUOŠTIS?

Kur eina "Žalioji Muitinė"?

Arne Mielken yra tarptautinės prekybos profesionalas ES ir JK, jis vadovauja įmonei Customs Manager Ltd. (Jungtinė Karalystė). Jis yra akredituotas muitinės ir eksporto kontrolės praktikas ir sertifikuotas klasifikavimo specialistas. Arne siekia suteikti įmonėms ir darbuotojams, atsakingiems už importą ir eksportą, patarimų, konsultacijų, mokymų ir prekybos informacijos, kad jie galėtų plėtoti savo tarptautinį verslą veiksmingai, efektyviai ir, žinoma, laikantis reikalavimų. Jis yra įgijęs tarptautinio verslo ir šiuolaikinių kalbų bakalauro laipsnį bei vadybos magistro laipsnį. Jis taip pat yra įgijęs pasaulinių muitinės taisyklių laikymosi ir procedūrų diplomą. Jis yra ES Prekybos kontaktinės grupės (TCG) DG TAXUD narys ir HMRC remiamo Jungtinio muitinės konsultacinio komiteto narys. Jis dažnai kalba viešuose renginiuose ir rašo straipsnius muitinės ir pasaulinės prekybos temomis. Jis kalba vokiečių, anglų, prancūzų ir ispanų kalbomis.

Praktiniai veiksmai muitinės skyriuje

Dr. Christian Struck yra įmonėje dirbantis teisininkas, taip pat muitinės ir nepriklausomas muitinės ir tarptautinės prekybos teisininkas. Jis užima pasaulinės prekybos atitikties skyriaus vadovo pareigas bendrovėje Wacker Chemie AG - pasauliniu mastu veikiančioje chemijos bendrovėje, kurios veikla apima visas pagrindines ekonomikos sritis ir rinkas Europoje, Amerikoje, Azijoje ir Australijoje.

Kaip specialistas jis konsultuoja ir koordinuoja tarptautinės tiekimo grandinės dalyvius muitų, eksporto kontrolės ir kitų prekybos atitikties taisyklių, taip pat su užsienio prekyba susijusios sutarčių teisės klausimais. Christian yra straipsnių muitinės, eksporto kontrolės ir mokesčių temomis autorius, taip pat knygų "UCC - Practitioner's Edition with integrated DA, TDA and IA" (išleista vokiečių ir anglų kalbomis) ir "Product Regulation and Standards in WTO Law" autorius.

Anna Gayk yra vadovaujančoji partnerė "Mendel" įmonėje (Vokietija), kuri lyderiauja tiekdama Europos užsienio prekybos informaciją ir duomenis apie taikomas pasaulines tarifines ir netarifines priemones. "Mendel" specializuojasi šios informacijos apie daugybę paskirties šalių visame pasaulyje paieškos, teikimo ir atnaujinimo srityje. Anna prisijungė prie įmonės 2000-aisiais, kai pagrindinis tikslas buvo pertvarkyti įmonę iš klasikinės leidyklos į specializuotą tarptautinių paslaugų teikėją. Kasdieniame darbe ji prižiūri užsienio prekybos informacijos apie, be kita ko, muitų tarifus, importo taisykles ir kilmės taisykles, tyrimą, vertinimą ir pateikimą. Ji taip pat vadovauja ir koordinuoja elektroninių taikomųjų programų ir duomenų bazių bei klasikinių leidinių projektų kūrimui. Ji yra įvairių knygų ir straipsnių įvairiomis temomis, įskaitant muitų ir lengvatinių tarifų teisę, trečiųjų šalių importo taisykles ir sertifikavimo taisykles, autorė ir bendraautorė. Ji taip pat yra užsienio prekybos žurnalo FOREIGN TRADE redakcinės kolegijos narė.