Keletas minčių aktualiais muitinės srities klausimais

Keletas minčių aktualiais muitinės srities klausimais
spa
31
2020

Straipsnis iš naujausio Pasaulio muitinių organizacijos „PMO naujienos“ žurnalo naujausio numerio. Išversta ir publikuota "Muitų teisė praktikams" Nr. 89 maloniai sutikus PMO.

Lietuvos muitinės praktikų asociacija (LCPA) yra labai dinamiška organizacija, leidžianti žurnalą „Muitinė atitiktis ir rizikos valdymas“ praktikams Europoje. Siekdama paskatinti autorių žinių ir nuomonių apsikeitimą, asociacija nusprendė rengti internetinius susitikimus. Pirmasis įvyko 2020 m. rugpjūčio 18 d. Straipsnyje apžvelgiamos kai kurios autorių aptartos temos.

AD REM VERSUS AD VALOREM 

Leonardo Macedo yra Brazilijos administracinio mokesčių ir muitų teismo teisėjas, taip pat buvęs muitinės pareigūnas. Ypatinga jo susidomėjimo sritis yra muitinis įvertinimas. Pažymėdamas, kad tarifų didinimas pastaruoju metu buvo tarptautinės prekybos ginčų centre, jis pabrėžė poreikį nukreipti dėmesį nuo neigiamo tarifų poveikio į tarifų tipus, kurie taikomi kiekvienai prekei (ad valorem, ad rem ir sudėtinis). Jo nuomone, vyriausybės turi dar kartą apgalvoti, kokius tarifų tipus pasirinkti taikyti.

Nurodydamas faktą, kad tarptautinės prekybos priemonių ir standartų svarba dar labiau išryškėjo per COVID-19 pandemiją, jis taip pat pabrėžė būtinybę suderinti baudas už muitinės pažeidimus skirtingose jurisdikcijose ir skatinti technologinę pažangą, ypač išnaudojant tokias galimybes kaip debesų kompiuterija, kuri leidžia žmonėms įkelti ir dalytis savo skaitmeniniais ištekliais, tokiais kaip programinė įranga, programos ir failai.

Visą straipsnį skaitykite 
www.customsclearance.net/lt/articles/keletas-minciu-aktualiais-muitines-srities-klausimais